PROJEKT VOĆE: "Jedem voće, mislim zdravo" (4.raz.)

Četvrti a. razred

Učenici su istraživali te uz pomoć grafikona izvukli statističke podatke o voću koje se najviše jede u njihovoj obitelji, način na koji se to voće jede, koje sezonsko voće se najviše  jede, tko više voća jede – djevojčice ili dječaci, roditelji ili djeca .

Uz pomoć vrijedne mame Martine Silov ( farmaceut ) učenici su izrađivali razne kreme za lice i ruke na bazi voća.

Kako bi utjecali na roditelje i učenike da se u prehranu uvede veća količina voća izradili su razne letke te dijelili po razredima.

Četvrti b. razred

Kroz projekt  „Voće“ učenici su istraživali koje voće trebaju najviše jesti djeca njihove dobi i u kojim količinama.

Upoznali su voće našeg zavičaja te vrste voća (sezonsko, južno, koštunjavo voće ). Učenici su istraživali kako se voće skladišti te što se sve može napraviti od voća .

Učenici LIKOVNE GRUPE sudjelovali su u uređenju školskih panoa.

Četvrti c. razred

Učenici ovog razreda imali su zadaću istražiti opis, porijeklo, djelotvorne tvari, kupovinu te ljekovite recepte određenog voća uz rebuse, križaljke, zagonetke i pjesmice.

Kroz književne vrste (bajku, basnu, pripovijetku, igrokaz i pjesmu) prikazali su voće te ga opisivali u usmenom i pisanom jezičnom izražavanju .

Računali su opseg i površinu vrta i voćnjaka u kojem određeno voće raste .

Četvrti d. razred

Učenici su istraživali ljekovita svojstva voća te izrađivali plakate na temu „Voćke koje rastu u našem zavičaju“.

Upoznali su suho voće kao zdrave i prirodne slatkiše ( marelice, grožđice, suhe šljive, datulje ).

Održala se i literarna radionica na temu „Jabuka u književnim vrstama (bajka, basna , pripovijetka, pjesma, igrokaz, strip ).

Na kraju projektnog istraživanja svi učenici četvrtih razreda prezentirali su svoje radove uz zaključak da je voće važno za zdravlje svakog pojedinca i da se može primijeniti u različite svrhe.

Uz degustaciju sirovog voća, voćnih sokova, suhog voća te raznih slastica napravljenih od voća, veseli i nasmijani, priveli su kraju ovaj vrlo važan projekt.

NOVINARSKA GRUPA ČETVRTIH RAZREDA

objavio: Martina Špadić   datum: 30. 4. 2014.