Projekt u PŠ Tribunj

U srijedu, 10.6.2015. u PŠ- Tribunj su počeli dani projektne nastave s temom Domaće životinje.

Prvog dana svi smo se okupili, dogovorili teme, raspodijelili se po skupinama te  izmjenjivali  prikupljene materijale potrebne  za  izradu plakata.

Bilo je bučno, zabavno i radno . Nestrpljivo očekujemo sutrašnji radni dan u kojem nas čekaju novi izazovi i zadatci.

Fotografije

Drugi dan naše projektne nastave otpočeli smo jutarnjom tjelovježbom ispred škole. Nakon toga smo odigrali igru naših baka , Borba pjetlova.

Otišli smo u učionice i po skupinama dovršili izradu naših plakata.

Slijedio je novi zadatak u kojem je  svako od  nas trebao  sastaviti  jednu matematičku priču koja će biti povezana s našom temom.

Nakon toga smo  imali  zajednički sat Hrvatskog jezika u kojem je učiteljica Tamara s nama obradila bajku  Bremenski gradski svirači  koju su napisla braća Grimm , .

Za kraj smo učili pjevati pjesmicu Jutro na farmi .

Rastali smo se sretni i zadovoljni iškekujući sutrašnje izazove

Jutro smo započeli tjelovježbom te  igrama Borba pjetlova  i  Izgubljeno pile.

U učionicama samo dovršili izradu plakata te se dogovarali  i pripremali oko  prezentacije rada svake skupine.

Uz ppt-prezentaciju  upoznali smo domaće životinje ( stoka i perad , mužjaci-ženke-mladunčad )  i život na  farmama.

Za vrijeme odmora zajedno smo se fotografirali .

Nastavnica Klaudija i nastavnik Predrag održali su satove Engleskog jezika.

U međuvremenu je slijedilo neugodno iznenađenje. U maloj učionici se školska  ploča odvojila od zida. Priča ima sretan kraj  jer nije niko stradao.

Današnji dan završili smo pjevanjem naše hit pjesme – Jutro na farmi.

U ponedjeljak , 4. dana projekta bili smo jako vrijedni.

Nastavu smo kao i obično počeli tejlovježbom i našim igrama.

Nakon toga smo imali sat Likovne kulture na kojem smo slikali domaće životinje.

U posjet su nam došle stručne suradnice iz naše matične škole : pedagoginja Vesna , knjižničarka  Matea i defektologinja Lea.

Nakon odmora imali smo sat Matematike na kojem smo rješavali najuspješnije matematičke priče koje smo smišljali prošli tjedan.

Slijedio je sat  Medijske  kulture na kojem smo pogledali crtani film Bremenski svirači.

Uvježbavali smo prezentaciju plakata i rad po skupinama.  Poslušali smo priču iz Biblije , Zlatno tele.

Zadnjeg dana naše projektne nastave oslikali smo školsko dvorište.

Pogledali smo dokumentarni film , Priča o međimurskom konju.

Ispunjavali smo anketu  u kojoj smo se izjasnili što nam se svidjelo ,a što nije u ovakvom načinu učenja.

Dali smo svoje prijedloge tema za projektnu nastavu sljedeće školske godine.

U 10:30  smo održali prezentaciju naših plakata, pročitali jednu priču, imali kratki igrokaz i poslušali jedno glazbeno djelo.

Rastali smo se s našom hit pjesmom- Jutro na farmi.

Zadnjeg dana naše projektne nastave oslikali smo školsko dvorište.

Pogledali smo dokumentarni film , Priča o međimurskom konju.

Dali smo svoje prijedloge tema za projektnu nastavu sljedeće školske godine.

Rastali smo se s našom hit pjesmom- Jutro na farmi.

objavio: Iris Popić   datum: 12. 6. 2015.