POSJET ŽELJKE HORVAT - VUKELJA

Danas, dana 18.02.2016. godine  s velikim veseljem, ugostili smo u školskoj knjižnici SUPER Željku Horvat-Vukelja! Željka je bila naš gost prije dvije godine, što dovoljno govori koliko se rado družimo s popularnom dječjom spisateljicom i dugogodišnjom urednicom nadaleko poznate „Modre laste“.

Književni susret je organizirao predstavnik Školske knjige Bojan Periša za drage, male prijatelje iz prvih i trećih razreda. U pratnji svojih učiteljica napunili su knjižnicu „do daske“ i jedan školski sat uživali u pričama, poukama, šalama i savjetima Željke Horvat-Vukelja.

Slijedila je priča o ježu koji uvijek nije htio ići u školu. Ali kako se nije imao s nikim igrati na kraju ga je potraga za prijateljima ipak odvela do šumske škole. Ježić je vidio da u školi nije tako loše jer se mogao zabavljati s prijateljima a i mudra učiteljica Sova mu je poklonila perec.

Nakon ispričanoga, Željka je malo provjerila znanje iz glazbene kulture  mnogobrojnih u publici pa su klinci morali pogađati naslove pjesmica. Tako je to uvijek kada nam je u gostima Željka Horvat-Vukelja. Ne samo da mnogo toga naučimo, nego se uvijek – i to baš uvijek – jaaaako dobro zabavljamo!

Prije nego što se oprostila od nas, Željka nam je, kao prava učiteljica, dala i ocjenu. Svi učenici su dobili prave petice. Dragoj gošći smo na kraju druženja poklonili prekrasan buket koji je bio sitnica naspram onog što je ona nama poklonila svojim dolaskom.

objavio: Martina Špadić   datum: 18. 2. 2016.