Učenička zadruga

V. Dani maslinovog ulja u Dalmaciji: Ovogodišnji urod osrednji ali kvaliteta ulja vrhunska

Veliki uspjeh Učeničke zadruge  Amfora- OŠ Vodice - diploma za ekstradjevičansko ulje  na smotri maslinovog ulja.    U organizaciji Udruge dalmatinskih uljara i "Olea" udruge senzornih analitičara Šibenik, te Zavoda za javno zdravstvo Šibenik a pod pokroviteljstvom Predsjednice RH, Ministarstva poljoprivrede i Šibensko-kninske županije u Hotelu Olympia u Vodicama, 12. prosinca održana je manifestacija V. Dani mladog maslinovog ulja u Dalmaciji.

Naša osnovna škola od 2003. godine njeguje učeničko zadrugarstvo kroz UZ AMFORA čija je voditeljica Nera Čače,vanjski suradnik Vinko Trcera i Ante Bulat. Svake godine mladi zadrugari saznaju nešto novo o maslinama i ulju od našeg dragog meštra, barba Vinka, koji nam ustrajnim radom i velikim iskustvom jednog cijenjenog maslinara pomaže u održavanju školskog maslinika pa je ideju da konkuriramo među 220 maslinovih ulja iz cijele Hrvatske potaknuo upravo on.I Nije pogriješio. OSVOJILI SMO DIPLOMU ZA KVALITETU NAŠEG ULJA NA KOJU SMO VRLO PONOSNI, tim više što smo bili debitanti a i najmlađi. Dakle, suludu ideju sječe maslina iz našeg maslinika, ne zelimo više čuti!!!

Ponosni i punog srca svim maslinarima Hrvatske poručili smo: "Vidimo se 2016. godine!" Od srca se nadamo da će naš kućni majstor i dalje nizati zlatne medalje kao ove i prijašnje godine.

Veliki pozdrav malim zadrugarima , njihovoj voditeljici i barbi  Vinku.

U prilogu možete vidjeti neke od radova učenika članova Zadrugesmiley

objavio: Administrator   datum: 14. 12. 2015.